Όμορφες εικόνες από δύο φλαμίνγκο στην αλυκή της Λάρνακας, κατέγραψε ο φωτογράφος Γιάννης Ιωάννου και αναδημοσιεύει η σελίδα BirdLife Cyprus στο Facebook. Όπως αναφέρεται, πρόκειται για ένα... gen z και ένα millenial φλαμίνγκο, ετών 28 και 20. Σύμφωνα με την ανάρτηση, τα δύο πουλιά δακτυλιώθηκαν ως νεοσσοί - το ένα στη Γαλλία (στο φυσικό περιφερειακό πάρκο Camargue) το 1996 και το άλλο στην Τουρκία (στο Δέλτα του ποταμού Έρμου/Gediz) το 2004. Δείτε τις φωτογραφίες: