![Νέος Πρόεδρος Συμβουλίου Νεολαίας Κύπρου ο Κ. Λοΐζου Νέος Πρόεδρος Συμβουλίου Νεολαίας Κύπρου ο Κ. Λοΐζου](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/c74d0d19e30aa53a5ed5d1bc3c47408f.jpg)
Νέος Πρόεδρος Συμβουλίου Νεολαίας Κύπρου είναι ο Κωνσταντίνος Λοΐζου. Σύμφωνα με σημερινή ανακοίνωση του Cyprus Youth DiplomaCY, ο Κωνσταντίνος Λοΐζου, εκπροσωπώντας τη μη-κυβερνητική οργάνωση Cyprus Youth DiplomaCY – Νέοι Κύπριοι Διπλωμάτες, ανέλαβε την Προεδρία του Συμβουλίου Νεολαίας Κύπρου κατά την 19η Ετήσια Γενική Συνέλευση του Συμβουλίου, το πρωί του Σαββάτου 11 Νοεμβρίου. Ο κ. Λοΐζου παίρνει τη σκυτάλη από τη Μαρία Κόλα και θα διατελέσει για μια διετή θητεία στο 9μελές Διοικητικό Συμβούλιο που απαρτίζεται: από τον Πυλώνα των Κομματικών Οργανώσεων Μελών: Γαβριήλ Ευστρατίου (ΝΕΔΗΣΥ), Κυριάκος Χριστοδούλου (ΕΔΟΝ), Αναστασία Σοφοκλέους (Νεολαία ΕΔΕΚ), Αντώνης Ταμπούρας (ΝΕΔΗΚ) και από τον Πυλώνα των θεματικών ΜΚΟ: Μαρία Δίπλαρου (Κυπριακος́ Συνδεσμος́ Οικογενειακού Προγραμματισμου), Στέλιος Πολυδώρου (Νεολαία ΣΕΚ), Λητώ Ζυμαρίδη (JCI), Μίκης Σαββόπουλος (Σώμα Προσκόπων Κύπρου).